Флоринда Донер
Живот в сънуването

Автор
Флоринда Донер
Заглавие
Живот в сънуването
Подзаглавие
Навлизане в света на магьосника
Език
български
Поредност на изданието
първо
Категория
Самоусъвършенстване и алтернативно познание
Преводач
Диана Николова
Език, от който е преведено
английски (не е указано)
Година на превод
1996
Редактор
Слави Терзиев
Издател
Издателство „Терзиев и синове“
Град на издателя
София
Година на издаване
1996
Печат
Печатница „Балкан прес“ — София
Носител
хартия
Брой страници
384
Подвързия
мека
Цена
450 лв.
ISBN
954-541-021-3
УДК
820(73)-96
Анотация

Това е едно пътуване в сюрреалистичния свят на древните Мезо-Американски традиции и магии с Флоринда Донер и един кръг от енигматични магьосници, включително Карлос Кастанеда.
Флоринда Донер, дългогодишен колега и спътник на Карлос Кастанеда в света на сънуването, а също и многоуважаван автор на „Сънят на магьосницата“ и „Шамбоно“, ни връща около двадесет години назад, за да ни представи един зашеметяващ автобиографичен разказ на нейното несигурно, изпълнено със съмнения, често объркващо навлизане в света на сънуването.
Докато пътува през Северно Мексико, Донер, тогава млада студентка в Калифорнийския университет в Лос Анжелис, попада в „един друг свят, който съществува паралелно с нашия“. Населен с хора — последователи на една магьосническа традиция, зародила се сред индианците от предколумбово Мексико, този примамлив свят става нейна духовна и интелектуална страст.
Преминавайки от една идентичност в друга и ловко нагласяйки странни и поразителни срещи, Кастанеда и съратниците му сриват до основи социалнообусловените представи на Донер за време, пространство и съществуване, като същевременно подлагат на изпитание всичките й схващания за женственост.
Привличани един от друг и предизвикващи се взаимно, Кастанеда и Донер поддържат една игрива, динамична, земна връзка. Донер идва, за да изпълни женския аспект на духовния свят, представен ни за първи път от Карлос Кастанеда, докато пътува из фантастичния космос на магьосниците — поразителния и сюрреалистичен свят на живота в сънуването, където сънят и реалността трудно се различават.
В магически истинския разказ на Донер се срещаме с богата галерия от герои и загадки, които, неразрешени, остават в съзнанието подобно на ясни сънища.
Завладяващ и провокиращ, този разказ е едно изумително навлизане в един свят, различен от всичко, което познаваме, като същевременно е топло човешко представяне на незабравимо лично, духовно приключение.

Рекламни коментари

„Един разказ, толкова обсебващ и загадъчен, колкото и темата, която разглежда: традиционното обучение на жените-магьосници в света на дон Хуан Матус.“
Карлос Кастанеда

„Изключително допълнение към един от най-значимите трудове на нашето време — този на Карлос Кастанеда и съратниците му. А освен това е и едно необичайно любовно преживяване.“
Джак Ларсън
автор на „Относителността на Икар“

"Завладяваща история на една жена за магьосничеството и себеоткриването, развиваща се в съвременно Мексико. Тя ни отвежда отново в света на дон Хуан — този път в женски измерения.
Оливър Стоун

„Един пояснителен и напрапчиво женски изглед на магьосничеството на Карлос Кастанеда. Нейният властен разказ ни въвлича направо във вълнението, болките, объркването и любовта, характерни за първите преминавания от ежедневното към магическото, към доживотното търсене на свобода и знание, което ни тласка в други светове — некултивирани, живи и поразително различни от този, който познаваме.“
Кей Кордел Уитакър,
автор на „Шаман по неволя“

„Разказът на Донер ни омагьосва; той е един магически театър със свети актьори, един завихрен свят на проницателни ангели, доказващи с пот молитвите си. Тя ни предлага да вкусим от този свят на проникновено магьосничество и женска мъдрост.“
Габриел Рот
автор на „Карти на екстаза: Учението на един градски шаман“

„Донер отправя предизвикателство към най-ревностно пазените социални митове относно действителността, женската природа и значението на сънищата.“
Джудит Пинтър,
автор на „Гласове от земята“

„Ясен и въпреки това загадъчен труд с невероятна красота… разширява границите на нормалното възприятие.“
Джеймс Бриджис,
режисьор на „Китайският синдром“

Бележки за изданието, от което е направен преводът

Florinda Donner
Being-In-Dreaming: An Initiation into the Sorcerers’ World (1992)

Въведено от
Еми
Създадено на
Обновено на
Връзки в Мрежата
Библиографии
Чужди рафтове

Корици 2