Истината:
Никола Фламел — известен френски алхимик и кабалист, е живял в Париж от 1330 до 1418 година. Близо шестстотин години по-късно той е признат за най-великия алхимик на своето време. Смята се, че е открил философския камък и продължава да живее и днес, защото притежава еликсира на живота.
Легендата:
Фламел е научил тайната на безсмъртието от древния ръкопис „Книга на Авраам Мага“, съдържащ най-могъщите магии. Ако попадне в лоши ръце, той може да върне на земята расата на Тъмните древни, които ще разрушат познатия на човечеството свят. Точно това е задачата на техния слуга д-р Джон Дий, който открадва ръкописа от книжарницата на Никола Фламел. Ала последните две, най-важни страници остават в ръцете на близнаците Джош и Софи, които нямат представа, че според древно пророчество у тях е заложена силата да спасят света.
Понякога пророчествата се сбъдват, а легендите се превръщат в реалност. Джош и Софи се озовават насред най-великата легенда на всички времена.
Информация за автора
Експерт в митологията и фолклора, Майкъл Скот е един от най-успешните ирландски автори. Майстор на фентъзито, научната фантастика, хоръра и фолклора, той е титулован от „Айриш Таймс“ като „краля на фентъзито на тези острови“. Живее и пише в Дъблин.
Съдържание
Алхимикът / 9
Благодарности. За автора /319
Бележки
Отпечатана грешна националност: „американска“. Авторът е ирландец.
Книгата няма съдържание.
Празна е стр. 8.
Бележки за изданието, от което е направен преводът
Michael Scott
The Secrets of the immortal Nicholas Flamel: The Alchemyst (2007)
Jacket Illustraion copyright 2007 by Michael Wagner
Published by Delacorte Press, an imprint of Random House Children's Books,
a division of Random House, Inc. New York