Последната Троянска война
			
	
	- Заглавие
 - Последната Троянска война
 - Тип
 - повести
 - Националност
 - българска
 - Език
 - български
 - Поредност на изданието
 - първо
 - Категория
 - Романи и повести за деца
 - Редактор
 - Ганка Константинова
 - Художник
 - Катерина Мушанова
 - Художествен редактор
 - Йова Чолакова
 - Технически редактор
 - Георги Нецов
 - Коректор
 - Снежана Бошнакова
 - Издател
 - Издателство „Отечество“
 - Град на издателя
 - София
 - Година на издаване
 - 1986
 - Адрес на издателя
 - пл. „Славейков“ 1
 - Печат
 - Държавна печатница „Г. димитров“ — София
 - Други полета
 - Повестта Последната Троянска война излиза през 1968 г. (Народна култура).
 - Носител
 - хартия
 - Дадена за набор/печат
 - 15.X.1985
 - Подписана за печат
 - 23.II.1986
 - Излязла от печат
 - 26.III.1986
 - Печатни коли
 - 14
 - Издателски коли
 - 14
 - УИК
 - 15,47
 - Формат
 - 16/60/90
 - Номер
 - ДБ-3
 - Брой страници
 - 216
 - Тираж
 - 20115
 - Подвързия
 - мека
 - Цена
 - 1,01 лв.
 - С илюстрации
 - да
 - УДК
 - 886.7-32
 - Анотация
 - 
							
Повестта „Последната Троянска война“ е сред малкото по-обемни произведения, посветени на живота на пионерите и пионерската организация, и от тях може би с най-значителни художествени качества.
Авторът е взел за основа на своя сюжет една детска игра, чрез която умело е вплел редица важни проблеми от пионерското всекидневие в наши дни. В центъра на повествуванието са децата от два пионерски отряда, чиито живот се проследява в училище, у дома и на улицата, в труд и игри. Наред с тях естествено са преплетени образите на родители, учители и ръководители.
Чавдар Аладжов добре познава живота на пионерската организация и изобщо живота на днешните български пионери и по увлекателен начин разказва за него. Той поставя актуални въпроси на пионерската работа и пионерското ежедневие, воювайки против шаблона, скуката, опекунството, за разгръщане на действителна инициативност и самодейност, за утвърждаване на високи граждански и нравствени добродетели у младото поколение: честност, правдивост, нелицеприятие, доблест, мъжество и др. В това отношение книгата представлява принос към литературата на такава тематика и проблематика и е еднакво интересна и за малки, и за големи. Повестта се чете с неотслабващ интерес. Авторът е сполучил в пресъздаването на цяла галерия от живи, съдържателни и привлекателни образи на пионери и пионерски деятели.
Чавдар Аладжов е автор на няколко книги из живота на нашите деца и юноши, а повестта „Последната Троянска война“ според мен е най-значителната му творба.
Николай Янков
1972 година - Съдържание
 - 
							
Последната Троянска война…5
Случка в „Малта-69“…163 - Въведено от
 - Еми
 - Създадено на
 - Обновено на
 - Връзки в Мрежата
 - Библиографии
 - Чужди рафтове
 - 
						
- Притежавани / Еми