Москва не вярва на сълзи
			
	
	- Заглавие
 - Москва не вярва на сълзи
 - Тип
 - роман (не е указано)
 - Националност
 - руска (не е указано)
 - Език
 - български
 - Поредност на изданието
 - първо (не е указано)
 - Категория
 - Съвременни романи и повести
 - Жанр
 - Любовен роман, Социален роман
 - Теми
 - Европейска литература, Екранизирано
 - Преводач
 - Любомир Чолаков
 - Език, от който е преведено
 - руски
 - Година на превод
 - 2006
 - Художник
 - Николай Цачев
 - Предпечатна подготовка
 - Митко Ганев
 - Издател
 - Издателство „НСМ Медиа“
 - Година на издаване
 - 2006
 - Носител
 - хартия
 - Печатни коли
 - 25
 - Подвързия
 - мека
 - Цена
 - 11 лв.
 - УДК
 - 882-31
 - Анотация
 - 
							
Помните ли магнетичното очарование на филма? Историята за трите момичета от провинцията, които идват в Москва, за да търсят щастието си, покори сърцата на милиони зрители, спечели „Оскар“ и още куп награди, които й отредиха почетно място в златния фонд на киното.
Антонина, най-обикновената сред тях, сякаш най-лесно намира мечтания пристан в семейството си.
Людмила, най-напористата и опърничавата, съзнателно и целенасочено издирва перспективен съпруг и се омъжва за хокейната звезда Гурин, но той се пропива, а тя продължава да търси принца на мечтите си. И го намира в необичайния образ на Еровшин, генерал от КГБ, който й разкрива задкулисните интриги на кремълската върхушка, и с когото след 20-годишна любовна връзка заживяват заедно.
А третата — Катерина, главната героиня, сама отглежда дъщеря си след мимолетната й връзка с московския плейбой Рудолф Рачков и прави шеметна кариера, но най-неочаквано на 40-годишна възраст безпаметно се влюбва в шлосера Гога. Някога, преди 20 години, тя не намира сили да признае пред Рудолф, че е обикновена провинциалистка, и по идея на приятелката си Людмила се представя за дъщеря на акад. Тихомиров, който й е далечен роднина. Сега, когато е влюбена в Гога, а той е убеден, че тя е обикновена работничка, Катерина не знае как да му каже, че е депутат и директор на един от най-големите комбинати в Москва. В необичайната житейска плетеница бушуват капризите на съдбата, преплитат се интриги, мечти и надежди, комични и мелодраматични ситуации /нали при любовта всичко е възможно/, но над всички тях се извисява онази благословена човешка топлина и обич, онова феерично и приказно-романтично настроение, което преобразява баналното и сиво ежедневие и изпълва героите с неотразимо очарование и светлина — все неща, които все по-рядко се срещат и в изкуството, и в живота. Може би тук някъде е и разковничето за феноменалния успех на филма и романа.
„Москва не вярва на сълзи“ — една епична, пъстра и изумителна сага за възхода и залеза на съветската империя, разгледана през погледа на три жени, всяка от тях — устремена към щастието си. Една приказка за любовта, белязана от драматизма на епохата /действието се развива от времето на Хрушчов, до смъртта на Брежнев и възкачването на Андропов/, но неподвластна на политиката и времето. Една красива, малко тъжна и може би носталгична и старомодна история, каквато е всяка голяма и истинска любов Романът, който е нецензурираната версия на култовия филм, по ирония на съдбата се появява едва през 2005 г., за броени месеци достига 1 милион тираж в Русия, а правата му са изкупени по цял свят.. - Бележки
 - 
							
Стр. 4 е празна.
 - Бележки за изданието, от което е направен преводът
 - 
							
В. Черных
Москва слезам не верить (1994) - Въведено от
 - billybiliana
 - Създадено на
 - Обновено на
 - Връзки в Мрежата
 - Библиографии Книжарници
 - Чужди рафтове
 - 
						
- Притежавани / billybiliana